• Проект — Astarta organic business center
  • Категорія — Громадський сад на даху
  • Розмір — 2500 м2
  • Локація — м. Київ, вулиця Ярославська 58
  • Завдання — розроблення проектного рішення озеленення та монтажу саду на даху
  • Дизайн — проект будівлі бізнес-центру розробляла компанія КРАМАЛЛ СТУДИО

Головною ідеєю проекту було створення комфортного і доступного зеленого громадського простору. Зелений дах бізнес-центра розміщений  на рівні 3 поверху, над паркінгом. На нього можна потрапити з вулиці, з внутрішньої сторони кварталу, або з самої будівлі.

У 2013 році проект ASTARTA ORGANIC BUSINESS CENTRE отримав сертифікат BREEAM. Це стало запорукою появи в Києві затишного, енергоефективного, економного бізнес-центру, побудованого з якісних і екологічних матеріалів.

Дизайн даху розроблений з використанням плавних ліній – це простежується в формах клумб, використаному озелененні та мощенні. Були створені зони відпочинку з лавами на підпірних стінках, і організований доступ на самі припідняті клумби – для можливості відпочити на газоні, в затінку дерев. На даху щодня відпочивають офісні співробітники і відвідувачі кафе, проводяться різні майстер-класи та заходи. Для підвищення комфорту відвідувачів був встановлений фонтан, який працює щодня, зволожуючи повітря в спекотні літні дні, наповнюючи простір приємним шумом води. Вечорами можна насолодитися затишною атмосферою, яка створена за допомогою декоративного підсвічування рослин. Перебуваючи на зеленому даху бізнес-центру можна забути про те, що перебуваєш у центрі міста, так як вона закрита з зовнішніх сторін фасадом будівлі, яка захищає простір від шуму машин і турбот міста.

При озелененні даху був підібраний асортимент рослин, який дозволяє зберігати декоративність саду цілий рік. Ранньою весною відвідувачів тішить велика кількість цибулинних рослин – різнокольорові тюльпани і прекрасні нарциси. За ними наступає цвітіння Рододендронів, Слив Піссарді і Сакури. Влітку всю увагу привертають композиції із злакових, багаторічників і троянд. Ближче до осені розквітають королеви саду – Гортензії. Поряд з золотом Берез Жакмона і злаковими, вони «сяють» своїми декоративними суцвіттями до самих заморозків.

У технічному рішенні було закладено використання геопластики – підвищення рівня субстрату з 250 мм до 700 мм. Це зроблено з низки причин, з яких основна – створити комфортне середовище проживання рослин, так як під газони необхідно не менше 200 мм субстрату, а під дерева всі 700 мм. На зеленому даху була використана система автоматичного поливу – підземна крапельна труба (закладається на 100-150 мм від верхнього рівня субстрату) – новинка в сфері зрошувального обладнання, яка дозволяє підтримувати життєздатність рослин.