• Проект — ЖК Таїровські сади, експлуатований дах
  • Категорія — Громадський сад на даху
  • Розмір — 1300 м2
  • Локація —м. Одеса
  • Завдання — розробка проекту саду на даху
  • Співпраця – ландшафтно-архітектурна студія «Ландшафт Декор»

 

Проект благоустрою експлуатованої покрівлі розроблений відповідно до технологій німецької компанії Optigreen. Основне завдання – створити комфортний сад на даху з урахуванням мінімально допустимих навантажень на плиту перекриття. Тому були запроектовані спеціальні конструкції клумб з опорами на колони попередніх поверхів і використання полегшеного субстрату і мощення.

Експлуатований дах розташований на кількох секціях житлового комплексу, і має два рівні, з різницею між ними в 3.3м. Доступ на дах мають жителі цих секцій, для зручності яких було створено кілька функціональних зон: зона літнього кінотеатру, спортивна зона і зона для занять йогою. Також створено багато затишних місць для відпочинку невеликими групами людей і майданчики для огляду красивих видів з даху. Частина перекриття віддана під екстенсивну зелену покрівлю – там будуть висаджені різні сорти ґрунтопокривних седумів – малодоглядні, але дуже декоративні рослини. Такий прийом допоможе мінімізувати вагу на плиту перекриття, збільшити кількість озелененої території, а також збільшити термін служби гідроізоляції покрівлі.

Виходи на дах також є з дворівневих квартир, тому частина покрівлі буде використовуватися як приватна тераса.

На даху присутня велика кількість повітропроводів і виходів комунікацій, тому, щоб їх задекорувати, між ними запроектували перголи, на які будуть завиватися Виноград Вічі і Гліцинія, а під ними – лавочки для відпочинку.

По периметру даху розташували декоративні дерева – Сакура дрібнопильчата Роял Бургунді, з червоним кольором листя, Ірга канадська, а також Багряник японський (з яскравими осіннім листям). Чагарники і багаторічники в стаціонарних клумбах створюють лінійні композиції, які візуально розширюють простір і контрастують один з одним за кольором.