• Проект — ЖК Французький квартал 2
  • Категорія — Громадський сад на даху
  • Розмір — 5150 м2
  • Локація — м. Київ, вул. Предславинська, 40
  • Завдання — розробка проектного рішення озеленення та монтаж саду на стилобаті і прибудинковій території
  • Дизайн — проект житлового кварталу і загального вигляду благоустрою розробила ТАМ А. Пашенько
  • Девелопер – BUD Development

Основна ідея благоустрою ЖК Французький квартал 2 – створити простір кварталу максимально комфортним, «зеленим» і безбар’єрним. У внутрішніх, камерних дворах, реалізована ідея «двір без авто» – це забезпечує безпечний відпочинок жителів кварталу. Зелений дах розташований на стилобаті – у внутрішньому просторі, між будинками всюди присутня підземна парковка, над якою розташовується сам двір. Таким чином квартал забезпечує жителів достатньою кількістю паркомісць, і поповнює втрачену забудовану площу.

У внутрішніх дворах простір розбито на декілька функціональних зон – зона відпочинку з лавками, на яких можна відпочити під кронами дерев, а також зони дитячих і спортивних майданчиків з сучасним обладнанням.

Залежно від можливостей конструкційних навантажень, товщина субстрату варіюється від 200 мм до 900 мм. Це вплинуло на розташування і підбір рослин. На зеленому даху Французького кварталу не використовувався газон – замість нього були висаджені ґрунтопокривні чагарники – кизильники, які з часом розростуться щільним килимом і є дуже простими у догляді.

Проект озеленення був виконаний у співпраці з Плант Сервіс.

На зеленому даху були використані матеріали для зелених дахів німецької компанії Optigreen.

В якості системи автоматичного поливу, на зеленому даху була використана підземна крапельна труба (закладається на 100-150 мм від верхнього рівня субстрату) – новинка в сфері поливального обладнання, яка дозволяє якісно підтримувати життєздатність рослин.

На даний момент зелений дах знаходиться на стадії реалізації.