• Проект — ЖК «Авіа квартал»
  • Категорія — Громадський сад на даху
  • Розмір — 970 м2
  • Локація — м. Вишневе, вул. Вітянська, 2
  • Завдання — розроблення проектного рішення благоустрою громадського саду на даху

Після завершення будівництва житлового кварталу внутрішній простір двору було забудовано малоповерховою комерційною нерухомістю. Тому, було прийнято рішення повернути втрачену зелену зону за рахунок створення громадського саду на даху.

У проекті благоустрою даху були передбачені такі функціональні зони: спортивний майданчик, дитячий майданчик, зона тихого відпочинку, зона для розміщення обладнання сезонного кафе і прогулянкова доріжка по периметру зеленої покрівлі.

Дизайн простору зеленого даху заданий плавними лініями і формами, які виражаються в формі доріжок, підпірними стінками (які з висоти 700 мм опускаються до рівня мощення), а також геопластикою (рівень субстрату варіюється від 200 мм до 700 мм, створюючи пагорби різного розміру).

В озелененні даху використовується ідея монохромного «білого саду». Серед дерев представлені Береза Жакмона з білою корою та Ірга Ламарка з білим весняним цвітінням. З чагарників використані гортензії деревоподібна та волотиста, сорти Аннабель та Лаймлайт. Для всесезонної привабливості використовуються хвойні вічнозелені рослини різних форм та злаки, а саме осоки. Простір під деревними рослинами покрито газоном, квітковими композиціями з білоквітучих багаторічників або барвінком з білими квітами. Завдяки використанню таких видів рослин, Сад на даху виглядає стримано та аристократично, створюючи відчуття легкості простору.