• Проект — Реконструкція офісної будівлі
  • Категорія — Громадський сад на даху
  • Розмір — 700 м2
  • Локація — м. Львів
  • Завдання — розроблення ескізного рішення благоустрою громадського саду на даху

 

Проект благоустрою експлуатованого даху був створений з урахуванням сучасних тенденцій в ландшафтній архітектурі. Основне завдання – зробити максимально природній та цікавий інтенсивний дах при мінімальних навантаженнях на плиту перекриття.

Функціонально, зелений дах було розділено на декілька зон: майданчик для корпоративного відпочинку – припіднята пергола, яка даватиме затінок у жаркі літні дні, панорамний майданчик зі столиками для обідніх перерв та місця для усамітненого відпочинку.

Для створення повноцінного саду на даху було запропоновано висадити декоративні дерева, але це можливо зробити лише в місцях допустимого максимального навантаження – над колонами. Тому було запропоновано використати багатостовбурову форму дерев, яка рекомендована для використання на дахах – такі дерева не виростають більше 5 метрів та не дають великого навантаження на дах.

Для висадки дерева необхідно щонайменше 600-700 мм субстрату, тому для вирішення цього питання були створені підпірні стінки з металу, що нарощуються до 600 мм. Під деревами запроектовані полоси із Бирючини звичайної, яка в нашому кліматі є напіввічнозеленою – зимою зберігає частину листя. Всі клумби будуть заплетені вічнозеленим Барвінком, що не потребує додаткового догляду, на відміну від газону.

В якості багаторічних рослин використано декоративноквітучий Котовник та Пеннісетум – злакова рослина, яка не виростає вище 80 см та виглядає дуже декоративно практично цілий рік.