• Проект — Громадський простір. Укрексімбанк
  • Категорія — Громадський сад
  • Локація — м. Київ, вулиця Антоновича, 127
  • Завдання — технічна підтримка і монтаж пирога зеленого даху території Укрексімбанку
  • Дизайн — проект озеленення та загального вигляду благоустрою розробили Ландшафтне бюро ORIGAMI

Проект створений в рамках проведення робіт з озеленення території навколо будівлі головного банку АТ «Укрексімбанк». Проект виконаний в стилі мінімалізм. Вибір обумовлений архітектурою самого будинку, побудованого за проектом архітектора Шпари І.П

Поєднання стрижених форм і «кошлатих» гарноквітучих багаторічників дозволяє створити саме такий образ, в якому гармонійно поєднуються класика і сучасність, розкіш і доступність, елегантність і простота. Також при проектуванні враховувалося, що догляд за територією повинен бути мінімальним. Невибагливість у догляді забезпечена за рахунок посадки стрижених форм, які необхідно стригти два рази в рік, і відсутністю посадок однорічників.

Для підтримки стилю проекту було вибрано три основних кольори рослин – зелений, пурпурний і білий, і три форми – сфера, піраміда і природна форма. Мінімалістичний стиль передбачає обмежений асортимент рослин. Однак “мало” не означає “скромно”. Цілорічну декоративність проекту забезпечують структурні стовбури і гілки рослин, а також вдало підібрані форми листя дерев, чагарників і злаків, що змінює забарвлення протягом усього вегетаційного періоду. Всі рослини підтримують один стиль або кольором, або формою. Наприклад, єдину тутешню ялину доповнюють листяні чагарники і кизильник горизонтальний. У той же час, в зимовий період яскраво червоні ягоди кизильника будуть чудово поєднуватися з зеленою хвоєю і червоними гілками дерену білого. Жива огорожа з дерену білого, яка розташована у квадратних клумбах, в поєднанні з самшитом матиме чудовий вигляд в зимовий період. А влітку дерен об’єднає в одну картину квітучі багаторічники з іншими рослинами. Крім рослин, стиль підтримують скульптурні кулі, що хаотично розміщені по території.

Для озеленення території біля входу були використані матеріали для зелених дахів Optigreen.

* фотографії і текст люб’язно надані партнерами, Ландшафтним бюро ORIGAMI

https://origami.org.ua/uk/projects-main/eximproject-ua