• Проект —Парк Почайна (другий пусковий комплекс)
  • Категорія — Громадський парк
  • Замовник — КП “Київміськрозвиток”
  • Розробник проекту — ТОВ “Вишукане Садівництво”
  • Розмір — 7 га
  • Локація — м. Київ, територія від вулиці Миколи Плав’юка (шлюз) до вулиці Набережно-Рибальської
  • Завдання — розробка проектного рішення парку на основі концепції, що отримала першу премію за результатом Всеукраїнського закритого архітектурного конкурсу на визначення кращої концепції парку культури і відпочинку «Парк Почайна» в Оболонському районі м. Києва у 2017 році.
  • Автори концепції — Валентин Уваров, Віталій Ткач та Дмитро Казаков

 

З мап Києва назва «Почайна» зникла після 30-тих років XX століття. Тому для декількох поколінь українців вона уявляється скоріше як літописна, а не реальна річка. Річка вважається прародителькою слов’янства. Назва «Почайна» – один з найстаріших топонімів Києва – «поча», «почай» з праслов’янського означає чашу чи русло річки із свяченою водою. В літописах та інших старовинних документах згадується в зв’язку з місцезнаходженням капища язичницького слов’янського бога. У билинах та казках чудодійна Пучай ріка – Почайна, протікає поміж берегами життя та смерті, та має цілющу воду, яка надає силу богатирям, що борються із казковим змієм, який стереже Калинів міст через річку, та іншими казковими персонажами.

Реалізація парка Почайна буде мати позитивні наслідки для містобудівної ситуації міста – перша ревіталізована ділянка міської водойми, початок формування водно-зеленого поясу навколо Оболонського масиву. Завдяки цьому в майбутньому буде створена комплексна стратегія розвитку пішохідних та велосипедних маршрутів, що з’єднає всі озера та річку Почайна в єдиний маршрут з виходом до Дніпра. Це надасть стимул для розвитку території Оболоні та всього міста. Що, в свою чергу, створить ще один маршрут з історичним та екологічним, рекреаційним контекстом, що стане унікальним прецедентом як в Україні, так і у світі, на рівні з світовими проектами по ревіталізації річок і водойм.

Парк продовжить процес національно-культурного розвитку суспільства, нагадуючи і занурюючи в давню історію Києва і Русі. Парк формується навколо історичного простору річки хрестительки Київської Русі, і увійде в 5-ку православних історичних місць, поряд з Київською та Почаївською Лаврами, Софією Київською, Херсонесом.