• Проект —Парк Почайна (перший пусковий комплекс)
  • Категорія — Громадський парк
  • Замовник — КП “Київміськрозвиток”
  • Розробник проекту — ТОВ “Вишукане Садівництво”
  • Розмір — 3 га
  • Локація — м. Київ, територія від проспекту Степана Бандери до вулиці Миколи Плав’юка
  • Завдання — розробка проектного рішення парку на основі концепції, що отримала першу премію за результатом Всеукраїнського закритого архітектурного конкурсу на визначення кращої концепції парку культури і відпочинку «Парк Почайна» в Оболонському районі м. Києва у 2017 році.
  • Автори концепції — Валентин Уваров, Віталій Ткач та Дмитро Казаков

 

Річка Почайна – легендарна історична права притока Дніпра, чи його стариця (старе русло) або ж протока (рукав), що відгалужувалася від основного русла між Вишгородом та гирлом Десни. У X ст. була судноплавною та впадала в Дніпро в районі сучасної Поштової площі. Зараз русло істотно змінилося та являє собою водну систему: 6 озер та річка, що знаходяться на Оболоні та поєднуються із Дніпром затокою Вовковатою. Середня частина річки Почайна наразі стала Київською Гаванню, а нижню (від Гавані до Пішохідного мосту) ще у XVIII ст. поглинув Дніпро.

Реалізація парка Почайна буде мати позитивні наслідки для містобудівної ситуації міста – перша ревіталізована ділянка міської водойми, початок формування водно-зеленого поясу навколо Оболонського масиву. Завдяки цьому в майбутньому буде створена комплексна стратегія розвитку пішохідних та велосипедних маршрутів, що з’єднає всі озера та річку Почайна в єдиний маршрут з виходом до Дніпра. Це надасть стимул для розвитку території Оболоні та всього міста. Що, в свою чергу, створить ще один маршрут з історичним та екологічним, рекреаційним контекстом, що стане унікальним прецедентом як в Україні, так і у світі, на рівні з світовими проектами по ревіталізації річок і водойм.

Сьогодні більша територія майбутнього паркового комплексу і навколо нього – це втрачена міська територія, яка яскраво ілюструє нераціональне використання земельних ресурсів в місті, нерозкритий потенціал річок. З огляду на багату історію та важливу роль, яку виконує сьогодні Почайна, можна з впевненістю стверджувати, що територія має багатий резерв, який взагалі не проявлений. Реалізація парку має проявити історичний, природно-ландшафтно-водний, екологічний, туристичний та рекреаційний потенціал даної території.