• Проект — Приватний парк «Камелія»
  • Категорія — Приватний парк
  • Розмір — 11000 м2
  • Локація — вул. Василя Стуса, 16, с. Крюківщина, Київська обл.
  • Завдання — розробка проектного рішення благоустрою та озеленення території під парк

Основна ідея проекту приватного парку «Камелія» – створення Парку Садів Світу. Територія парку відображає основні принципи і прийоми створення садів світу, і розбита на 10 тематичних зон: вхідна група, ароматний сад, український сад, англійський пейзажний сад, французький розарій, країна хоббітів, мавританський сад, італійський сад, сучасний сад і східний сад.

Вхідна група представлена ​​головною алеєю з квітниками із багаторічників і проходами вглиб парку. Ця зона повинна бути привабливою цілий рік, тому на клумбах створені яскраві квіткові композиції з квітучих рослин, які квітнуть почергово.

Ароматний сад – це зона, яка показує, як можна переосмислити звичне поняття городу,оформивши його припіднятими грядками з пряними травами, ягодами та овочами, зробивши сучасним і максимально комфортним для людей. Також, сад прикрашають декоративні форми плодових дерев і чагарників – колоноподібні груші і шпалерні яблуні.

Український сад – це територія, яка раніше була плодовим садом. Більша частина дерев збережена і кронована, а решта території спроектована в стилі українського саду – з вишнями і мальвами, пасікою, стогами сіна, українською мазанкою і тином. У дальній частині українського саду запланована невелика зона тактильного зоопарку, в якому будуть жити декоративні курочки і кролики.

Велику частину території займає Англійський сад. Він запроектований в пейзажному стилі – з використанням плавних доріжок, великої кількості декоративних рослин і газону, які створюють переплетіння відкритих просторів і маленьких затишних куточків. На центральній галявині росте величне паркове дерево, під яким можна влаштовувати пікніки або просто відпочивати в спекотні дні. Поруч розташована альтанка в англійському стилі, де можна проводити різні заходи, наприклад, дні народження чи весілля.

За англійським садом розташований Французький розарій, в якому зібрані різні види і сорти троянд. Він запроектований в регулярному стилі, з зеленими огорожами по периметру, які надають саду камерність. Французький розарій розбитий на дві частини – алейну і «зірчату». В алейній частини французького саду можна пройти під декоративними арками, заплетених виткими трояндами. У другій частині саду, в центрі, запроектований декоративний кований купол, який, в майбутньому, також буде повністю обвитий трояндами.

Країна хоббітів – це результат правильного використання ресурсів. Після будівництва, на ділянці залишилася велика «гора» землі з котловану. Тому було вирішено перетворити її в Сад хоббітів – з будиночками, огорожами, лавками і унікальними незвичайними рослинами. Всі деталі, в розмірах і пропорціях, відповідають реальним, побудованим для фільму; а в деякі будиночки навіть можна буде зайти, для того щоб кожен відвідувач зміг відчути себе учасником світу легендарної трилогії Володаря перснів.

Маленький камерний сад поруч з головною алеєю, був створений за мотивами Мавританського саду. Регулярне планування, декоративний фонтан з мозаїкою, лави, вікна та отвори з мусульманськими геометричними візерунками – усе це ніби переносить в приватний сад арабського шейха.

Після цього доріжка веде в Італійський сад. По периметру його оточує зелена огорожа і напівзруйновані стіни, які нагадують руїни стародавнього Риму. Проходячи по центральній алеї саду, відвідувачі насолоджуються ароматами троянд і лаванди, вузькими стрілами стриженого ялівцю (як відсилка на кипариси) і унікальними формами сосен. Для романтичних побачень створена зона з балкончиком Джульєтти, на якому закохані можуть освідчуватися один одному в коханні.

Уздовж східного кордону парку створено Сучасний сад. У ньому відображені сучасні тенденції ландшафтного дизайну – стрижені живоплоти і квіткові композиції з багаторічників і злаків, в стилі «нової хвилі». Плавні лінії доріжок перетікають одна в одну, задаючи ритм живоплотам різної висоти і рядам декоративних дерев. На височині створений невеликий лабіринт, пройшовши який потрапляєш на майданчик з батутом, де можна досхочу повеселитися.

І на завершення – Східний сад. У ньому зібрані мотиви китайських і японських садів, які створюють унікальний простір, де кожен елемент має свій сенс. У цьому саду можна зустріти ворота Місяця, японську пагоду, озеро з коропами коі та місяцевидний місток. Рослини представлені великим асортиментом азалій та рододендронів, а також японськими кленами, сакурами і деякими сортами бамбука.

Весь парк запроектований так, щоб відвідувачі переходячи з одного саду в інший, потрапляли в абсолютно новий простір. Кожен сад має власний вид розмежування – в деяких садах це живоплоти, в інших – український тин, італійські напівзруйновані стіни, або стіни з віконцями під стиль саду, зазираючи в які, можна побачити шматочок внутрішнього оздоблення.