• Проект — Над Печерськими пагорбами
  • Категорія — Приватний сад на даху
  • Розмір — 200 м2
  • Локація — м. Київ
  • Завдання — розробка проекту саду на даху та озеленення

 

Проект зеленого даху був розроблений в 2018 році. З двох запропонованих варіантів, був узгоджений один, але в процесі з’являлись деякі зміни:) Цей дах досі в процесі реалізації, і завдяки новим ідеям створюються цікаві конструктивні рішення.

Експлуатований дах розділений на декілька функціональних зон – зона відпочинку під навісом з м’якими вуличними меблями, зона кострища, зона барбекю, зона відпочинку з газоном та гамаком, та прихована зона для засмаги з лежаками та вуличним душем.

Для озеленення даху були використані масиви гірської сосни та гортензії волотистої Анабель, а з багаторічників –  злаки та лаванда. В якості живих огорож було запроектовано самшит вічнозелений та бузок Меєра. Завдяки невеликій кількості різновидів рослин, що об’єднують різні функціональні зони, зелений дах виглядає більш цілісно і стильно.

Через конструктивні особливості перекриття, були лише дві точки, які можна було навантажити кубами з деревами – тому були використані формовані декоративні яблуні на штамбі, що з часом повинні зростися і утворити живий навіс.

Всі кадки з рослинами встановлені на дренажно-накопичувальний елемент, завдяки чому створюється єдиний дренажний шар, а терасна дошка та плитка змонтовані на спеціальних опорах, які регулюються по висоті. В майбутньому, підпірні стінки, в яких висаджені рослини, будуть облицьовані білим матовим склом з підсвіткою.